Wkładki oraz zapiętki to popularne akcesoria do butów, które sprawią, że Twoje buty będą wygodniejsze i lepiej dopasowane do kształtu stopy.

Dobrze dopasowane buty do stopy to gwarancja wygody użytkowania. Nie zawsze jednak jest to proste – rozmiary butów różnią się nie tylko między producentami, ale także pomiędzy poszczególnymi modelami i fasonami. Trudno również oczekiwać, że wszystkie stopy mają standardowy kształt i długość, a na dopasowanie stopy do obuwia wpływa również jej szerokość i objętość. Co więcej, tęgość stopy może się nieznacznie zmieniać w trakcie dnia pod wpływem temperatury lub zmęczenia, np. rano nasze stopy mogą być nieco szczuplejsze niż wieczorem. Właśnie dlatego warto zainwestować w odpowiednie akcesoria do butów damskich, takie jak wkładki oraz zapiętki do butów, które zapewnią stopom maksymalny komfort, szczególnie w przypadku szpilek na wysokim obcasie. Wkładki i zapiętki skórzane są dostępne w wielu kolorach, dlatego bez problemu można je dopasować do koloru obuwia. Są miękkie i elastyczne i idealnie nadają się do eleganckich butów.

Dlaczego warto zastosować wkładki do butów? Najważniejsze zalety wkładek do czółenek i szpilek.

Wkładki do butów to doskonała metoda, gdy nasza stopa posiada nietypową tęgość (szerokość). Nieregularny kształt stopy to nie jedyny powód nieprawidłowego dopasowania stopy do obuwia – czasem kwestia jest o wiele bardziej prozaiczna, np. gdy otrzymaliśmy buty w prezencie, lub pośpieszyliśmy się z zakupem podczas promocji w sklepie internetowym z butami. Na wszystko jednak jest rozwiązanie! Dzięki piankowej wkładce można delikatnie zniwelować niepasujący rozmiar oraz kształt buta. Wkładki do butów znacznie zwiększają wygodę podczas chodzenia i sprawiają, że buty są lepiej dopasowane do stopy. Dodatkowo pomagają utrzymać stopę w jednym miejscu. Dobrze dobrane wkładki likwidują luz w bucie, dzięki czemu zapobiegają uciążliwemu zsuwaniu i ześlizgiwaniu się butów ze stopy. Ale to nie wszystko! Pełnią także funkcję amortyzującą oraz minimalizują nieprzyjemne dolegliwości takie jak odparzenia czy otarcia.

Jakie wkładki najlepiej wybrać do eleganckich czółenek lub szpilek? Polecamy wkładki piankowe w owalnym kształcie, wykonane z elastycznej pianki, która dostosuje się do kształtu stopy. Ich podstawową funkcją jest utrzymanie stopy w bucie. Miękka i delikatna pianka redukuje i amortyzuje wstrząsy podczas chodzenia oraz utrzymuje stopę na swoim miejscu. Piankowe wkładki do butów dodatkowo zmniejszają uczucie zmęczenia stóp oraz redukują ból śródstopia. Są również pomocne przeciw obtartym piętom.

Jak skorzystać z wkładki do butów? Zastosowanie jest bardzo proste: po odklejeniu papieru ochronnego należy umieścić je samoprzylepną stroną w przedniej części obuwia. Tak umieszczone wkładki do butów z pianki zapewnią utrzymanie butów na swoim miejscu.

Zdjęcie ilustrujące poprawne zastosowanie wkładki piankowej do butów damskich na przykładzie eleganckich, czarnych czółenek BRAVOMODA wykonanych z naturalnej skóry licowej. Skórzane czółenka są lakierowane, na wysokim obcasie z noskiem zakończonym w szpic. Kobieta w letniej, kwiatowej sukience siedząc na schodach w jasnym pomieszczeniu trzyma w ręce prawego buta i umieszcza w przedniej części cholewki wkładkę piankową, której celem jest poprawienie dopasowania buta do kształtu stopy. W tle widzimy drugiego buta oraz dekoracyjny, zielony kwiat.
Wkładka do czółenek wykonana jest z miękkiej pianki. Umieszczona w przedniej części buta zapewni lepsze dopasowanie stopy do obuwia oraz utrzymanie stopy na swoim miejscu.

Jak zmniejszyć rozmiar buta? Skórzane zapiętki do butów – idealny i najpopularniejszy sposób na za duże buty.

Nietrafiony rozmiar podczas zakupów? Nie martw się! Prawdopodobnie każdemu choć raz zdarzyło się źle dobrać rozmiar butów. Nie musisz odsyłać butów do sklepu lub szukać dla nich nowego właściciela. Nie tylko wkładki na za duży rozmiar butów pomogą w sytuacji źle dobranego rozmiaru. Polecamy zapiętki skórzane – są one doskonałym i najpopularniejszym sposobem jak radzić sobie z za dużym obuwiem. Skórzane zapiętki są bardzo tanim, ale i skutecznym oraz dyskretnym sposobem na zmniejszenie rozmiaru butów. W sklepie z butami ejka! kosztują zaledwie kilkanaście złotych mimo faktu, iż są wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej. Dzięki zapiętkom możesz nosić buty kupione na promocji lub otrzymane w prezencie, nawet jeśli są nieco za duże – zapiętki zniwelują występujący luz, dzięki czemu Twoje buty będą dopasowane idealnie! Zapiętki do butów to szybka, elegancka i skuteczna alternatywna dla popularnych kiedyś domowych sposób radzenia sobie z problemem za dużych skórzanych szpilek z użyciem waty lub suszarki do włosów 😉 Ich największa zaleta to fakt, iż działają w sposób natychmiastowy na butach świeżo wyjętych z pudełka.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dobrze dopasowane buty to nie tylko wygoda, ale także lepsze samopoczucie. Zapiętki nie tylko poprawiają komfort chodzenia i wypełniają wolną przestrzeń w bucie sprawiając, że but lepiej przylega do stopy – mają jeszcze jedną ważną cechę: chronią stopy przed powstawaniem odparzeń i pęcherzy. Jak używać zapiętek do butów? Zapiętki przylepia się w tylnej części butów po stronie pięty. Z zapiętek można korzystać niemal do każdego rodzaju butów: do szpilek, czółenek, botków. Są całkowicie niewidoczne i można je stosować nawet w butach z odkrytymi palcami.

Na zdjęciu w jasnym pomieszczeniu widzimy zadbane ręce kobiety, która trzymając eleganckie szpilki BRAVOMODA na wysokim obcasie prezentuje jak poprawnie umieścić w tylnej częśći cholewki skórzane zapiętki, aby zredukować wolną przestrzeń i ochronić stopę przed obtarciem. Ręce kobiety są zadbane, a szpilki czarne i błyszczące. Kadr jest skoncentrowany na butach, ale mimo to widać szczegółowe elementy: w drugim planie możemy zauważyć drugiego buta oraz dekoracyjny, zielony kwiat. Choć nie widzimy całej sylwetki kobiety, to można zauważyć jej jasną, letnią sukienkę w kolorowe kwiaty.
Skórzane zapiętki umieszczone w tylnej części buta ochronią piętę przed otarciami i odparzeniami. W przypadku, gdy kupiliśmy buty w większym rozmiarze pomogą także w zredukowaniu luzu.

Jak poprawnie skorzystać z wkładki oraz zapiętkek do butów? Instrukcja wideo.

Skorzystanie z wkładek oraz zapiętek do butów jest bardzo proste. Wkładki oraz zapiętki posiadają samoprzylepną część. Po odklejeniu papieru ochronnego wkładki należy umieścić klejącą stroną w przedniej części obuwia, natomiast zapiętki – jak sama nazwa wskazuje – w tylnej (za piętą).

  1. Odklej papier ochronny z samoprzylepnej części.
  2. Klejącą stroną umieść wkładkę piankową w przedniej części butów.
  3. Zapiętki przyklej z tyłu buta.

Tak umieszczone wkładki oraz zapiętki do butów zapewnią utrzymanie butów na swoim miejscu, ochronią pięty przed otarciami oraz w przypadku zbyt dużego rozmiaru pomogą zniwelować występujący luz w bucie. Pamiętaj także, że zarówno wkładki, jak i zapiętki warto regularnie wymieniać ze względów higienicznych. To wszystko! Teraz możesz nosić swoje ulubione buty, nawet jeśli wcześniej były nieco za duże!