Eleganckie szpilki damskie – wysokość obcasa a wzrost.

Jeżeli chcesz dopasować do swojej stylizacji eleganckie szpilki, musisz dopasować je nie tylko pod względem koloru i fasonu, ale również wysokości obcasa. Wbrew pozorom Twój wzrost odgrywa tutaj znaczącą rolę. Odpowiednio dobrane buty dodadzą Ci kilku centymetrów oraz optycznie wysmuklą i wydłużą sylwetkę. Eleganckie szpilki mogą wpłynąć również na zmianę proporcji, dzięki czemu poczujesz się pewnie i kobieco. Nie można jednak przesadzić, by nie zaburzyć swojej figury. Warto więc postawić pytanie. Wysokość obcasa a wzrost – jak znaleźć złoty środek?

Przyjmuje się, że eleganckie szpilki w przypadku kobiet około 170 cm wzrostu mogą mieć tak naprawdę każdą wysokość. Doskonałym uzupełnieniem stylizacji będą nawet 11-centymetrowe obcasy. Niskie szpilki prezentują się równie kobieco przy takim wzroście. Jeżeli jesteś niższa, najlepszym rozwiązaniem okażą się obcasy mierzące około 9 cm. Dla kobiet powyżej 175 cm sprawdzą się eleganckie szpilki na obcasie wynoszącym najwyżej 5 cm. Mimo to pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort oraz dobre samopoczucie.

Sprawdź czarne szpilki w sklepie internetowym ejka!

Eleganckie szpilki damskie a strój – jaką wysokość obcasa wybrać?

Jeżeli chcesz dopasować do swojej kreacji eleganckie szpilki, również musisz zwrócić uwagę na wysokość obcasa oraz obowiązujący dress code. Wyjście do biura wymaga zachowania pewnych zasad. Do stylizacji formalnych nie powinno dobierać się szpilek wyższych niż 7-8 cm. Takie obuwie zapewni Ci komfort oraz doskonałą prezencję podczas każdego oficjalnego wyjścia – również na wesele czy bankiet. Zachowasz jednocześnie komfort, który pozwoli na dynamiczne stawianie pewnych kroków.

Jaką wysokość obcasa wybrać w przypadku casualowych stylizacji? Tutaj nie obowiązują żadne zasady. Masz więc pełną swobodę i możesz dobrać tak naprawdę każde eleganckie szpilki do swojej kreacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku dłuższych sukienek czy kombinezonów powinnaś zadbać przede wszystkim o własny komfort. Zwróć uwagę, by obcas nie zahaczał o materiał oraz nie sprawił, że kreacja będzie wyglądała nieestetycznie ze względu na zbyt wysokie podniesienie materiału.

Sprawdź beżowe szpilki w sklepie z butami ejka!

Czarne eleganckie szpilki – o czym jeszcze musisz pamiętać?

Czarne szpilki to klasyczne buty, które sprawdzą się w stylizacji na każdą uroczystość. Jeżeli zastanawiasz się, jaką wysokość obcasa wybrać, powinnaś zwrócić uwagę przede wszystkim na swój komfort. Dlatego podczas przyjęć tanecznych warto postawić na niższe szpilki. Eleganckie kreacje będą prezentowały się równie dobrze w zestawieniu z 6– czy 7-centymetrowymi obcasami. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie na wysokich szpilkach, lepiej postawić na delikatne podwyższenie i zadbać o dobrą zabawę oraz samopoczucie. Jesteś przyzwyczajona do obcasów sięgających nawet 11 cm? Nie musisz z nich rezygnować.

Podsumowując: nie ma sztywnych zasad, które narzucają sposób doboru wysokości obcasa do wzrostu, kreacji czy uroczystości. Istnieją jednak reguły umożliwiające osiągnięcie lepszej prezencji oraz poczucia pewności siebie. W ofercie sklepu internetowego ejka! znajdziesz zarówno niższe, jak i wysokie eleganckie szpilki damskie. Dzięki temu z pewnością dopasujesz spośród nich idealny model dla siebie.